4 דברים שאת מתגעגעת אליהם כשיש לך חבר

אומרים שהדשא של השכן ירוק יותר. אולי בגלל זה, אפילו אם השתוקקנו בכל ליבנו לזוגיות, לאחר זמן מה אנו מתחילים להתגעגע לכמה פריווילגיות השמורות לרווקים בלבד. להלן ארבעה דברים שאי אפשר לעשות בזוגיות

לפי האימרה הידועה, עלינו לחפש את החצי השני שלנו, את בן הזוג שישלים אותנו לכדי שלם מלא. הבעיה באנלוגיה הזאת היא ההנחה שמי שאינו נמצא במערכת יחסים הוא רק “חצי”, מאחר שהיחידה הבסיסית הקטנה ביותר היא היחידה הזוגית. זוגיות טובה לדידי, אינה בין שני חצאים אלא בין שני אנשים שלמים. למעשה, אנשים מחפשים אחר החצי השני שלהם ושוכחים להסתכל במראה. רק מרגע שימצאו אותו יוכלו למצוא אדם שלם נוסף.

היותו של כל אחד מבני הזוג אדם העומד בפני עצמו, מזמן בפני הזוג גם לא מעט אתגרים. לכל אחד מבני הזוג יש הרגלים, דפוסי התנהגות ותחביבים משלו, דברים שהוא אוהב לעשות שהם שלו ורק שלו. אבל מרגע שנמצאים בזוגיות וחולקים בית משותף, אין מנוס אלא להתגמש, להתפשר ולהתחשב. לפעמים אנחנו מתנהגים בצורה מסויימת מתוך מחשבה על בן הזוג, ולפעמים אנחנו מתנהגים בצורה מסויימת מתוך מחשבה מה בן הזוג יחשוב עלינו.

אימרה ידועה נוספת היא שהדשא של השכן ירוק יותר. אולי בגלל זה, אפילו אם השתוקקנו בכל ליבנו לזוגיות וגם אם טוב לנו בקשר הקיים, לאחר זמן מה אנו מתחילים להתגעגע לכמה פריווילגיות השמורות לרווקים בלבד. הדבר לא אומר שברצוננו לחזור להיות רווקים כמובן, אלא שאנחנו בני אנוש בשר ודם. הנה ארבע דוגמאות לדברים אליהם אנחנו מתגעגעים:

. קלילות ספונטנית

אומרים שההורות הורגת את הספונטניות, אבל היא בסה”כ המסמר האחרון בארון ה”וואלה? מגניב שם? אז אני מיד באה”. בהיותכם שני אנשים שחולקים תא משפחתי אחד, ובהינתן ההנחה הסמויה שאתם אמורים (ורוצים) לבלות חלק ניכר מזמן הפנאי שלכם ביחד, כל הצעה לבילוי צריכה לעבור הליך סמי בירוקרטי של אישור הצד השני ובדיקת הלו”ז בשני היומנים גם יחד.

 

אם מרבית החברים שלכם הם זוגות, כנראה שמפגש ספונטני עבורכם הוא כזה שהוחלט עליו “רק” ארבעה ימים מראש. ברוב המקרים ישלחו הגברים את מתאמות ההפקה, להלן – הנשים, חמושות ביומנים, לתהליך משא ומתן עם אשת הזוג השני על תאריך פגישה נח לכל הצדדים, ולשיג ושיח על מהות הפגישה, מקום התרחשותה וההפעלות המתוכננות בה.

 

בתום המשא ומתן יקבע האם אתם הולכים לראות סרט, ואם כן – איזה סרט, באיזה בית קולנוע ומתי, וינקב שמו של הקניין האחראי לרכישת הכרטיסים. לחילופין, אם נפל הפור על ארוחה, יש צורך להחליט לאיזו מסעדה (“הוא לא אוהב אוכל איטלקי”; “חברים אכלו שם והתאכזבו”), אלא אם כן אתם מעדיפים ארוחה ביתית. או-אז יש להערך מראש בקניות ובישולי גורמה כדי להרשים את הזוג השני, ואז לפצוח בתיאומי פגישה נוספת להחזרת הכלים איתם הם הביאו אוכל, למרות שביקשתם מהם מפורשות שלא להכין כלום.

 

תרגע עם הידיים, תכף חברות שלי מצטרפות אלינו (צילום: shutterstock)
תרגע עם הידיים, תכף חברות שלי מצטרפות אלינו

 

2. הזכות לפרטיות

אמת שיש אנשים שמעולם לא גרו לבד, שכן נדדו מבית הוריהם לדירת שותפים וממנה למגורים עם בן זוגם, אולם בניגוד לבית ההורים או לדירת השותפים, בדירת בני הזוג לרוב אין חדר שהוא שלכם בלבד, כזה שאפשר לסגור מאחוריכם ולדמיין לרגע קט שבן הזוג לא שם. כן, אני יודעת שאת אוהבת אותו ובכל זאת, לפעמים פשוט לא בא לך לדבר עם אף אחד, ולפעמים לא בא לך לדבר איתו בפרט.

 

גם אם אין לנו מה להסתיר, כאנשים שלמים אנחנו צריכים עולם פרטי משלנו, או לפחות את התחושה שיש לנו עולם פרטי משלנו, אחרת אנו עלולים להתחיל להסתיר דברים בכח, רק בשביל לייצר את תחושת הפרטיות הזאת. הפינה הפרטית לא חייבת להיות פיזית, היא יכולה להיות ממוקמת בתוך גבולות של כבוד הדדי זה לפרטיות של זו.

 

3. להתנהג כמו בהמה

גברים, אם אתם קוראים את זה, לטובתכם האישית אנא דלגו לסעיף הבא. חלק מהדברים שנשים אוהבות לעשות בתוך המרחב הפרטי שלהן אינם נכללים תחת ההגדרה החברתית של התנהגות “נשית”. נשים אינן מגרבצות, מגהקות או מחטטות באף; נשים הן עדינות ורכות; הן תמיד חלקות ומטופחות. אבל רק לידכם. כשאין גברים בסביבה – אנחנו בהמות בדיוק כמוכם. לא נעים לומר את זה, אבל אומר בכל זאת: אנחנו אפילו עושות קקי. כן, בדיוק כמוכם. אתן לכם רגע בשביל לצאת מההלם.

 

נהוג לחשוב שנשים אינן חובבות כדורגל, אולם ההפך הוא הנכון. נשים מאד אוהבות משחקי כדורגל, מפני שבזכותם הגבר שלהן הולך לצפות בטלוויזיה אצל חברים, ומשאיר אותן לבד בבית לכמה שעות. עם חזרתו יש להניח שהוא ימצא שאריות מסיכת פנים על הכרית, ניחוח מטהר אוויר בשירותים ופירורי מזון מפוזרים על הספה. הכל אשמת החתול כמובן. אם הוא ישוב לפני הזמן, הוא עלול למצוא את זוגתו לבושה במכנסי שרוול אדומים ובחולצה כתומה מהוהה, שאי שם בשנות התשעים התכווצה בכביסה.

 

לבד סוף סוף! אפשר לעשות לעצמי טיפול פנים בלי להתפדח (צילום: index open)
לבד סוף סוף! אפשר לעשות לעצמי טיפול פנים בלי להתפדח

 

4. לבלות עם חברות

חברות רווקות משמשות כתזכורת לתחושת עוגמת הנפש שפעמים רבות מלווה את תקופת הרווקות, אבל גם להתלהבות ולהתרגשות המלווה אותה. כשאת בזוגיות, הסיכוי שתיפגשי בשעת לילה מאוחרת עם חברות כדי לשתות ולרקוד איתן על הבר, שואף לאפס. למרות שדווקא החזרה מבילוי פרוע אל חיקו הבטוח והיציב של בן הזוג, עשויה לחזק בנו את התחושה שאנחנו נמצאים בדיוק במקום בו אנחנו אמורים להיות, מתוך בחירה ולא מתוך הרגל.

דבר נוסף שאנחנו כבר לא עושים עם החברים והחברות שלנו הוא לדבר איתם על סקס. אם בעבר היית משתף את חבריך בסגולותיה של הבחורה איתה היית יוצא, הרי שנושא זה ירד מהשיח מרגע שמדובר באם ילדיך העתידיים.

 

אם בעבר היית מדסקסת עם חברותיך על גדלים וביצועים, הרי שלא תוכלי לעשות זאת מרגע שבן זוגך הופך להיות גם החבר שלהן. עליהן להיות מסוגלות להסתכל לו בעיניים, למען השם. אז הקשיבי ברוב עניין בזמן שהן מדברות על סקס במקלחת, וחכי שהדיון יסטה לנושא בו יש לך משהו לתרום, כמו סתימה במקלחת.

לבני אדם יש נטייה להשתוקק לדברים שאין להם, בין אם מדובר בגעגועים לדבר מה שהיה ונגמר, ובין אם מדובר בכמיהה לדבר מה שעוד לא ניתן להגדיר במילים. מזל שישנם כמה דברים חסרים בזוגיות, כי אם הכל היה מושלם – מיד היינו מתחילים לתהות מה לא בסדר.

קרדיט לכתבה : נועה בנוש