עמיר בניון – “האחרון שנשאר”

עמיר בניון

עמיר בניון – “האחרון שנשאר“- לקראת יום השואה הבינלאומי

“האחרון שנשאר” – עמיר בניון יבצע בפולין שיר חדש המוקדש לניצולי השואה האחרונים
לקראת יציאתה של הכנסת לראשונה לטקסי יום השואה הבינלאומי שיערכו באושוויץ, הקליט עמיר בניון שיר חדש – “האחרון שנשאר” למילותיו של משה קלוגהפט. בניון יבצע את השיר בפולין במהלך אירועי יום השואה הבינלאומי בשבוע הבא

“אני האחרון מכולם / ממעמקים קראתיך אדם
כל עוד בלבב נשמתי קוראת / נותרתי חי גם כשהייתי מת”

ביום שני הבא, 27/1/14, תצא משלחת חסרת תקדים של הכנסת וניצולי שואה להשתתף באירועי יום השואה הבינלאומי בפולין. לקראת יום זה, פנו מארגני האירוע לזמר עמיר בניון לכתיבת שיר מיוחד שיוקדש לניצולים האחרונים. התוצאה: “האחרון שנשאר” שהלחין בניון למילותיו של המוסיקאי משה קלוּגהפט. בניון יבצע את השיר במהלך אירועי היום בפולין.
השיר “האחרון שנשאר” נכתב על רקע המציאות בישראל, בה חיים כיום כ-192 אלף ניצולי שואה שגילם הממוצע 84 שנה. 37 מהם, בממוצע, הולכים לעולמם מדי יום. מילות השיר מדברות על “הניצול האחרון שנשאר”, המספר את סיפורי ולקחי השואה לדור הבא, דור שכבר לא יכיר את הניצולים ששרדו את התופת.
השיר יבוצע כחלק משלל ארועים שיערכו במעמד חברי הכנסת והניצולים, ובהם סיור באושוויץ-בירקנאו וטקסי זיכרון במקום, וכן מפגש בקרקוב עם חברי הפרלמנט הפולני בהשתתפות חברי פרלמנט מאירופה וארה״ב. זהו הארוע הראשון מסוגו שמתקיים מאז ומעולם ובשל כך מושך אליו התעניינות עולמית רבה. ה-27 בינואר נקבע ע”י האו”ם כתאריך זיכרון בין-לאומי להנצחת קרבנות השואה משום שזהו יום כניסת הצבא האדום אל אושוויץ, המחנה המסמל יותר מכול את הניסיון להשמדה טוטאלית של העם היהודי.
המסע של הכנסת נעשה בשיתוף עמותת ממעמקים, בראשות ג׳וני דניאלס, ובהמשך מתוכנן לצאת וידאו-קליפ לשיר ובו משתתפים ניצולי שואה החיים בישראל. הקליפ אף יתורגם לשפות שונות להפצה בעולם, לשימור זכרון השואה.

עמיר בניון – “האחרון שנשאר