עופר לוי

עופר לוי
עופר לוי

עופר לוי (נולד ב־17 ביוני 1964) המלך הבלתי מעורער של המוסיקה המזרחית הזמר הכי גדול שידעה המוסיקה המזרחית ,אחד בדור , ללא ספק הזמר מס 1 בארץ. לוי, שנולד בקריית אתא, שירת בחטיבת גולני כמאגיסט. בתפקיד זה לחם במלחמת לבנון הראשונה. למרות שרצה בכך לא המשיך למסלול קצונה.

עופר לוי הקלפן
עופר לוי הקלפן

בשנת 1988 הוציא את אלבומו הראשון “הקלפן“, שזכה להצלחה בקרב חובבי המוזיקה הטורקית והערבית. לוי הופיע בשנה זו בעיקר במועדון “פאמי בבק” ובמועדון “הפלקה”.

עופר לוי תפילת אדם
עופר לוי תפילת אדם

בינואר 1990 הוציא אלבום “בהופעה חיה תפילת אדם“, שהוקלט באחת מהופעותיו. האלבום הצליח בקרב חובבי המוזיקה הטורקית והערבית.

עופר לוי לא יכול בלעדיה
עופר לוי לא יכול בלעדיה

בשנת 1990, זמן קצר לאחר צאת אלבום ההופעה, הוציא לוי את האלבום “לא יכול בלעדיה“, שזכה להצלחה בקרב אוהבי מוזיקה מזרחית, יהודים וערבים. האלבום נמכר במאות אלפי עותקים. עם השירים המצליחים באלבום נמנים “אהבה אמיתית”, “רוצה בה”, “סאווח” (שיר בערבית, במקור של עבד אל-חלים חאפז). בעקבות הצלחת האלבום “לא יכול בלעדיה” החלה התעניינות רבה בעברו המוזיקלי של לוי שהובילה להצלחה מאוחרת של האלבום “הקלפן” שנמכר אף הוא במאות אלפי עותקים.

עופר לוי כוכב שנות ה90
עופר לוי כוכב שנות ה90

 

בשנת 1991 הוציא לוי את האלבום “כוכב שנות התשעים“, שהפך את לוי לזמר נודע לכלל הציבור. שיר הנושא מתוך האלבום, “יום הרווקים”, לצד השירים “החזירי לי את בני” ו”מעיין הנעורים”. האלבום נמכר ביותר מ- 400 אלף עותקים. לאחר האלבום “כוכב שנות התשעים” פתח לוי קופות בהיכל הסינרמה והאמפי תיאטרון הרומי בקיסריה, הופעות אשר זכו להצלחה, בעקבות הביקוש הרב נערכו מספר הופעות בהיכלים אלו ולוי החל סבב הופעות ארצי בהיכלי התרבות. בכך היה לוי לראשון מהז’אנר המזרחי שמופיע בהופעות מרובות קהל.

עופר לוי אהיה לך מלך
עופר לוי אהיה לך מלך

 

בשנת 1992 הוציא לוי את אלבומו, “אהיה לך מלך“, עם השירים “אהיה לך מלך” ו”גנוב עליה”. בשנים אלו הפך סגנונו של לוי הז’אנר הערבי טורקי למקובל ומצליח, ומספר רב של אומנים החלו לשיר בסגנון זה.

עופר לוי אוהב לחיות
עופר לוי אוהב לחיות

בשנת 1993 הוציא לוי את האלבום “אוהב לחיות“, שסיפק את שיריו הנודעים כמו “מאוהב בגשם”, “מהי אהבה”, “אין לי יום, אין לי לילה”, “דרך מפתה” ו”לנצח לאהוב”. צעד נוסף לקידום יחסי הציבור של עופר לוי (שנעשה על ידי היחצ”ן גברי מזור) היה דואט עם הזמרת לאה לופטין לשירה של נעמי שמר “הכל פתוח”. מטרת צעד זה היה לחבר בשיר ישראלי אחד בין שני זמרים מתחומים מוזיקליים שונים.

עופר לוי הארץ המובטחת
עופר לוי הארץ המובטחת

בשנת 1995, בעקבות ההצלחה המשותפת בשיר “הכל פתוח“, הוציא לוי את האלבום המשותף “הארץ המובטחת” ביחד עם הזמרת לאה לופטין. בסוף 1995 החל לוי בחזרה בתשובה. הוא הפך לאדם דתי-חרדי וכמעט ולא שר עוד שירים מהתקופה בה היה חילוני.

עופר לוי ציפור השמש
עופר לוי ציפור השמש

בשנת 1997, בעקבות קשיים כלכליים, הוציא לוי את האלבום “ציפור השמש“. עם השירים באלבום נמנים השיר “חובות ליבי”, שעסק בחזרתו בתשובה, ושירי אהבה בינו ובינה. למרות ההשקעה הרבה באלבום, האלבום לא הניב את ההצלחה הכלכלית הרצויה ונמכר במעט יותר מ-100 אלף עותקים. בשנת 1999 הוציא לוי את האלבום “בהופעה חיה”, שהוא אוסף שירים שהוקלטו במהלך הופעותיו משנים קודמות. באלבום קיים חידוש לשיר הערבי מצרי בנאדי עלייק. האלבום הצליח באופן יחסי.

עופר לוי שמע בני מוסר אביך
עופר לוי שמע בני מוסר אביך

בשנת 2002 הוציא לוי אלבום בעל תכנים דתיים “שמע בני מוסר אביך“. אלבום זה מבוסס על הלחנים הידועים משיריו, אך בשינוי המילים לתוכן של אהבת האל. בשנת 1997 ועד לאמצע שנת 2002 הופיע לוי בעיקר בכנסים שאורגנו על ידי ארגון “ערכים” שתכליתו היא החזרה בתשובה, תוך שמירת הכללים הנחוצים של הדת, של הפרדה בין הגברים מהנשים, ואיסור על הנשים לרקוד ולשיר. בסוף שנת 2002 הופיע לוי בתוכנית “בטברנה” בהנחיית שמעון פרנס בערוץ 2, שבה הודיע על כוונתו לחזור להופיע בפני קהל מעורב תוך הקפדה על הפרדת הנשים מהגברים, ושינוי המילים של שיריו הישנים לתוכן של אהבת האל. לאחר מספר חודשים החל לוי בהופעות.

עופר לוי מצייר אותך
עופר לוי מצייר אותך

בשנת 2004 החלה תפנית במראהו החרדי של לוי, לוי גילח את זקנו והחל להופיע עם כיפה לבנה גדולה או כובע קסקט במקום מגבעת וחליפה שחורה. בשנת 2005 הודיע לוי שברצונו לשוב להופעות והוציא את האלבום “מצייר אותך” בהפקת יעקב למאי ושי ראובני. כותבי השירים באלבום היו דוד זיגמן, ארקדי דוכין, יוסי גיספן ונערי רפול. האלבום זכה למעמד פלטינה.

עופר לוי זהבה בן שאני איתך
עופר לוי זהבה בן שאני איתך

בשנת 2007 הוציא לוי את הסינגל “חיים שלי“, ואת השיר המשותף עם זהבה בן “שאני איתך” ובנוסף הוציא לאור את הדואט עם הזמר לידור יוספי “אח יא בינתי”. בשנת 2008 הוציא לוי אלבום הופעה כפול, “ההופעה” שהוקלט בהאנגר 11 תל אביב בשתי גרסאות: אחת באודיו והשנייה בוידאו. הופעה זו כוללת את השירים מהאלבום “מצייר אותך” וכלל את שיריו הישנים. לאחר מכן הוציא סינגל מאלבומו הבא: “תפילתו של ילד” שהיה במשך כמה שבועות במקומות הראשונים במצעדי ההורדות לטלפונים הסלולרים. ביולי 2009 הוציא לוי סינגל נוסף, “בדרך שבחרתי”, מאלבומו הבא. בשנה זו החל לוי בסבב הופעות ארצי שזכה להצלחה גדולה בהיכל התרבות תל אביב, בבנייני האומה וברחבי הארץ וגם חידש את שירו של יהורם גאון “איפה את אהובה”.

עופר לוי בדרך שבחרתי
עופר לוי בדרך שבחרתי

ב-22 בנובמבר 2010 הוציא לוי את האלבום “בדרך שבחרתי“, האלבום מורכב מ-16 רצועות, האלבום מאופיין בסגנונו ובקולו הייחודי ברבעי טונים ומקאם, בתוספת כינורות של מומין ססלר, טורקיה. מיד החל בסבב הופעות הנקרא “בדרך שבחרתי”. במאי 2011 הוציא לוי גירסת כיסוי לשירו של שלמה ארצי “גבר הולך לאיבוד“. ביוני 2011 הופיע לוי בערוץ 24 בהיכל התהילה בשידור חי. שם ביצע את “רוח ים”, “בדרך שבחרתי” ואת “גבר הולך לאיבוד”. ביוני 2011 הוציא את הסינגל “הכל היה שונה” שהוא שיר המזכיר את סגנונו של לוי משנות ה-90 שזכה להצלחה וזאת לקראת ההופעה בקיסריה ביולי 2011. בעקבות אותה הופעה ולאור הביקוש הרב נוספה הופעה נוספת בשם “הכל היה שונה” באמפיתיאטרון קיסריה באוקטובר 2011. לפני ההופעה השנייה בקיסריה הוציא לוי את הסינגל “אני עף“.

עופר לוי אייל גולן  רצתי אחרייך
עופר לוי אייל גולן רצתי אחרייך

באוקטובר 2012 הוציא לאור את השיר “רצתי אחרייך” שהוקלט עם אייל גולן.‏[1] במרץ 2014 הוציא עופר לוי את אלבומו ה-17 “האישה של חיי” אלבומים: הקלפן (1988) לא יכול בלעדיה (1990) כוכב שנות התשעים (1991) אהיה לך מלך (1992) אוהב לחיות (1993) הארץ המובטחת (1995) ציפור השמש (1997) שמע בני מוסר אביך (2002) מצייר אותך (2005) בדרך שבחרתי (2010) האישה של חיי (2014) אוספים בלהיטיו הגדולים (1992) בלהיטי זהב (1994) נסתרות דרכי האל (2000) מיטב השירים השקטים (2006) מיטב השירים שמחים (2007) שר ערבית (2008) המובחרים (2009)

 

בשנת 2013 חבר הזמר עופר לוי לאמרגן יובל ניסני ,

האישה של חיי”  האלבום החדש של עופר לוי

רדיו מנטה מאחל בהצלחה לזמר עופר לוי

לקבוצה הרשמית של עופר לוי לחץ כאן

לדף הרשמי של הזמר עופר לוי לחץ כאן

עופר לוי האישה של חיי
עופר לוי האישה של חיי