סיון גנון – “מאור עיניי”

סיון גנון, בת 28.5, אלמנתו של מאור גנון שנספה באסון הכרמל ואם להילה בת החמש,

הדהימה את הצופים באודישן מרגש בתוכנית הריאליטי “אייל גולן קורא לך”. כיום היא אוספת את הכאב ומתרגמת אותו לסינגל ראשון , סינגל ניצחון אופטימי, אינטימי ועוצמתי המסמל את האובדן והבחירה בחיים.
סינגל ראשון שמוביל לקריירה חדשה.

סיון גנון החלה את הקריירה המוסיקאלית מגיל צעיר כאשר בגיל 16 הצטרפה ללהקה הייצוגית ‘שיר’, ועם גיוסה לצבא שירתה בלהקת ‘משמר הגבול’. בעקבות השירות בלהקת ‘משמר הגבול’ גויסה לשב”ס כזמרת, ושירתה שם שמונה שנים. תוך כדי שירות בשב”ס הכירה את בעלה לימים, מאור, בהופעה של אייל גולן. מאור התגייס בעקבות אשתו לשירות בשב”ס.
האסון הגדול פקד את הזוג בעיצומה של שיא ההגשמה העצמית כמשפחה.

מאור היה בן 27 במותו. בן זקונים למשפחה בת שבע נפשות.

לאחר האסון סיוון החליטה להתפטר מעבודתה בשב”ס, לפתוח חיים חדשים, להגשים עצמה כאומן ובמקביל להנציח את זכרו של מאור בכל דרך אפשרית .

בעקבות טראומת האסון איבדה סיון את קולה, ובעצם את הדרך היחידה בה יכולה הייתה להתמודד עם הכאב. היום היא מתמודדת עם צרידות כרונית שתעבור עם הזמן ותהליך ההחלמה הרגשי.

את הסינגל הראשון בדרך לקריירה העצמית מקדישה סיון לזכרו של מאור. השיר, שנקרא “מאור עיניי”, נולד בעקבות ההשתתפות שלה בתוכנית הריאליטי של אייל גולן. מבחינת סיון ההשתתפות בתוכנית הייתה סגירת מעגל ולא נבעה מהרצון לזכות. מכיוון שהיא לא מגדירה עצמה זמרת ים תיכונית, היא ידעה שסיכוייה להגיע לשלבים הסופיים בתחרות קלושים.

את מאור הכירה בהופעה של אייל וההגעה לתוכנית וסיפור ההכרות בפני אייל וקהל הצופים נתן לה את כוח ההשלמה וההנצחה של הסיפור הכל כך אישי ומרגש (לאודישן כרבע מליון צפיות באתר מאקו).

אייל התחבר לסיפור והבין שמקומה של סיון בתעשיית המוסיקה ולכן נרתם לעזרתה. מיד לאחר הדחתה מהתוכנית פתח בפניה אייל את לב תעשיית המוסיקה והכיר אותה למיטב הכותבים, המעבדים והמלחינים.

כבר בפגישה הראשונה עם כותבת השירים עינת הולנדר נוצר חיבור מיוחד בין ‘אישה לאישה’. סיון ישבה עם עינת 6 שעות שבסופן נכתב על דף אחד העבר, ההווה והעתיד האופטימי בו סיון זועקת “כשהשמים נופלים אני בוחרת בחיים”.