נופר סלמאן עושה נתן גושן

סלסול ים תיכוני אבי קוז׳י

 

אורית עטר – יעלת חן

הזמרת והפייטנית אורית עטר נושאת אותנו אל נבכי הצלילים המרוקאיים מבית אבא ואל מנגינות התפילה הפורטות ענוגות על מיתרי הלב בעיבוד מעודכן ויפהפה לשירת הבקשות של יהדות מרוקו. אם לפני 43 שנה נתוודענו לביצוע ה”ישראלי” הראשון לשיר הזה מפי יהורם גאון בתכניתו “שלכם לשעה קלה”, הרי שעטר מביאה עימה אינטרפרטציה מרעננת, צעירה ונוגעת ללב פרי כשרונה למכביר.

 

דוד ג’מיל – מגדת עתידות

מכירים את האלטזעאכן שבקולו הצורם והמרגיז לפעמים מעיר אתכם בשנתכם ומוכר לכם ספות, שולחנות,כסאות? הקול המרגיז הזה שמגיע משומקום ללא התראה מוקדמת ולפעמים מפיח בכם את הרצון לזרוק עליו כסאות, ספות, שולחנות? כששמעתי את הסינגל החדש של דוד ג’מיל – “מגדת עתידות”, קיבלתי פלאשבק ישיר אל אותו אלטזעאכן: זמר השר עם ח’ ו-ע’ בגוזמה לא טבעית, מזייף ולא מצליח להעביר את הרגש והכנות בשיר שאמור להיות חפלה, אך בדיעבד מעורר את הרצון למות.

 

נופר סלמאן – אחכה לך בכל מקום

נופר סלמאן נכנסה לתודעה הציבורית עם השתתפותה בתחרות הטלויזיונית “הכוכב הבא לאירוויזיון” וכבשה לב הקהל. עכשיו, מוכנה ומזומנה, למשחררת סלמאן סינגל בכורה שכתב והלחין עבורה לא אחר מאשר נתן גושן. איכות היא לא מילה גסה!

 

ניסים ברנס – “יש לי ציפור קטנה בלב”

בשנת 1975 הוציא יגאל בשן, אחד הסטארים של הפופ הישראלי בסבנטיז, את אחד מלהיטי הדגל שלו – “יש לי ציפור קטנה בלב” ( שיר שהציע בשן לראשונה לגשש החיוור, אך לא התלהבו מהמילים והלחן והחליטו לוותר עליו, ואז, ברגע של שברון לב למר הבשורה, יוסי בנאי עודד את בשן וכתב יחד איתו את הטקסט לשיר שהפך קלאסיקה ישראלית נצחית) , עד שבא ניסים ברנס בשיא חוצפתו ומקליט גרסה עלובה, חסרת נשמה ופתטית לשיר עד כי בשבילו הייתי משנה את הטקסט ל”יש לי התקף קטן בלב, כשניסים שר לי מנגינות”. בושה וחרפה!

 

רמי לב – “שמחה”

שמחה הוא שם הסינגל החדש של היוצר והזמר הותיק והמוערך זוכה פרס אקו”ם רמי לב, שלאחר שנים רבות מאחורי הקלעים החליט לעשות את הצעד האמיץ ולעבור לקדמת הבמה עם שירים חדשים פרי עטו. לב לא מבצע דגול אבל יש לו נשמה ורגש והשיר החדש “שמחה” הוא כל מה שצריך בשביל להעלות חיוך על השפתיים. את השיר כתב רמי לב והלחין עדי לאון.


יובל דמרי מארח את דייב רובין – להיות שלך

אולי אלו הגיטרות בניחוח ספרדי, אולי זה הקול המלטף של יובל דמרי, אבל הסינגל החדש שאמנם דוגל בסגנון החרוש יותר מדי של הז’אנר הים תיכוני, אך בכל זאת נושא עימו צ’ארם קצבי וקליט שכיף לשמוע וליהנות ממנו

רזיאל חי- מחרוזת חפלה של החיים

רזיאל חי בן ה-21 במחרוזת חפלה נעימה וערבה לאוזן הנושאת אותנו אל ימיה המתוקים של המוסיקה המזרחית. שאפו