לירון רמתי – “שתאהב אותי בחזרה”

לירון רמתי בסינגל חדש

שתאהב אותי בחזרה

מתוך אלבום הבכורה הכפול

היום יום שני (7/5) משיק הזמר לירון רמתי שני סינגלים חדשים מתוך אלבום הבכורה הכפול שלו. “שתאהב אותי בחזרה” הולחן ע”י אוהד חיטמן למילותיו של נועם חורב, ובעיבודם של תמיר קליסקי ואהרון קמיגארוב הינו בלדה שקטה המוגשת על ידי לירון אשר נותן בה דגש למיתרי קולו ונוגע כך על ידי סגנונו הייחודי.

כבר עם סיום העונה התשיעית של “כוכב נולד” החל לירון רמתי לרקום רעיון שאפתני במיוחד לאלבום הבכורה שלו. רמתי השכיל להבין את כוחם של הביצועים שנתן במהלך העונה לשירים קלאסיים בזמר הישראלי והחליט לשלב שירים נושנים עם חדשים וליצור כך אלבום כפול אשר מורכב מדיסק ובו רצועות קאברים, חידושים לשירי עבר לצד דיסק ובו שירים חדשים. סינגל מקורי זה, אותו הקליט לירון הינו טעימה מתוך פרויקט אלבום הבכורה הכפול של רמתי אשר משלב בין חדש לישן, בין ותיק לרענן ובין היסטוריה למציאות ההווה.

האלבום המדובר, כמותו טרם נראה בארץ, יציג גרסאות חדשות בביצוע של לירון לשירים הנחשבים לנכסי צאן ברזל בעולם המוסיקה הישראלית, לצד שירים מקוריים אשר נכתבו עבור לירון רמתי על ידי כותבים החתומים על שלאגרים שהפכו להמנונים כמו זמירה חן (פמלה, ים של דמעות) וכותבים אשר עבודתם מלווה את מגוון הז’אנרים- יואב גינאי, ארכדי דוכין ונועם חורב אשר זיהו את הפוטנציאל העצום הגלום בקולו של לירון וביקשו לקחת חלק באלבום זה.

סינגל זה של לירון מציג את צידה האחד בהתכתבות בין ישן לחדש כמו גם בין שמח ומקפיץ לבלדות נוגעות ללב. זהו למעשה הבסיס לזהותו המוסיקאלית של רמתי אשר מצליח כך לגעת ברגישות ובמקוריות בלב ליבה של ההוויה הישראלית, זו אשר מודעת לעברה ומוקירה אותו ובאותה העת נותרת עדכנית. מילות אהבה ותודה לעד תהינה רלוונטיות בזמר הישראלי והגשתו של לירון נותנת פרשנות בוגרת ונעימה למילותיו של נועם חורב, כך שאין אחד שלא יצליח להתחבר אל השיר ואל מסריו.

מילים:נועם חורב / לחן:אוהד חיטמן
עיבוד: תמיר קליסקי ואהרון קמיגארוב