יהודה מסס –”יש מדינה”

היוצר והזמר המוערך יהודה מססבסינגל ראשון “יש מדינה

לקראת אלבום חדש, ייחודי וכפול – יומן שירים.

לאחר ארבעה אלבומים משובחים: “מזרב”(ביחד עם אהוד מנור), “אמת פשוטה”, “מחשבות”(ביחד עם עמיר בניון) ו-“בראשית”(אינסטרומנטלי), יהודה מסס ממשיך בדרכו המרתקת ומציג פרויקט חדש: “יומן שירים” אלבום כפול ומסקרן: מחצית מהשירים חדשים לחלוטין, והשאר הם שירים שהוקלטו ושוחררו בעבר, אך לא נכללו באף אלבום.
דווקא בתקופה שבה רובם המכריע של השירים שיוצאים כיום הם שירי אהבה, ב”יומן שירים” יש התמקדות בנושאים אחרים, מאתגרים הרבה יותר : “יש מדינה” שנכתב בעקבות ביקור במרוקו [שגם צולם לקליפ -במרוקו), סיכומים של דרכו האומנותית (“רציתי לשיר”, “מסומן”), זיכרונות ילדות (“תפוס ת’עט”), שירים המבוססים על טקסטים מהמקורות עם לחנים מקוריים (“מזמור לדוד”,”אשת חיל” ו”תפילה למשה”), דואט עם בנו ירין מסס, וביצוע מחודש עם ויקטור ויצמן לשיר “עאלאש”, שהתפרסם בביצוע שלמה ארצי ושמעון בוסקילה.

“יש מדינה” נכתב בעקבות ביקור של יהודה במרוקו, שם גם צולם קליפ לשיר.
יהודה מספר על הפרויקט: “הפעם ,יותר מכל פעם אחרת, נתתי לנושאים לבחור את עצמם וכמו שיומן כותב לך כל יום וכל שעה מה עליך לעשות, כאן השירים מתעדים את היומן.
החלטתי להוציא את השיר “יש מדינה” כסינגל ראשון” דווקא בעקבות האביב הערבי שמגיע למרוקו יחד עם הסמיכות ליום העצמאות שלנו,כי,מבחינתי השיר הזה מקבל עכשיו משנה תוכף”.
מילים ולחן: יהודה מסס
עיבוד והפקה מוסיקלית: עמיר בניון, ויקטור ויצמן ויהודה מסס