האם עדן בן זקן איבדה את זה?

סלסול ים תיכוניאבי קוז׳י

האם עדן בן זקן איבדה את זה?

דניאל ברדוגו לא אוכל לשכוח

מילים: אלי חמדי ודניאל ברדוגו, לחן: דקוס דימיטרי

חיקוי? בדיחה? זיוף נוראי? פדיחה? כל ההגדרות הללו נכונות לגבי הסינגל החדש של דניאל ברדוגו שלקח את “אם תחכי לי” (קאבר מוצלח של פאר טסי לשיר יווני) ורמס אותו לחלוטין כמו עטף אותו בנייר נוטף סירחון של דגים, השליך אותו לפח הזבל וקרא לזה “שיר”. לא הייתי קורא לברדוגו זמר שכן הוא אפילו לא עומד ברף הזיוף, גם לא הייתי קורא לו יוצר כי הטקסט הרדוד נשמע יותר גרוע ממצב הסלמונלה השוטף את הארץ, אלא רק עצה אחת יש לי לברדוגו: עשה טובה לנו ובעיקר לך ואל תשיר יותר לעולם.

 

מתן הימסני נשמע מוכר

מילים ולחן: מתן הימסני

לחיות בסרט, זה מה שיש לי לומר על הסינגל החדש של מתן הימסני המוציא שיר הבאמת נשמע מוכר למליון שירים אחרים. מלבד שירה נטולת רגש וזיופים מחרידים, הימסני מוכיח כי הוא מוכשר בלא להיות מוכשר, הוא טוב בלהוציא פסולת אשפה בדמות שיר חפלה ים תיכוני שעדיף היה לגנוז כבר בשלב הסקיצה. לפעמים אני חושב מה גורם לאנשים לחשוב כשהם מעזים לשיר, אבל אחרי ששמעתי את השיר הזה של הימסני הבנתי כי הם פשוט לא חושבים. אין שכל אין דאגות. 10 שניות של סבל (כי אחרי 10 שניות לא מסוגל לשמוע עוד את השיר..).

 

עידו ונה דרום אמריקה

מילים ולחן: אורי שכיב, דביר גיל קהלני, עידו ונה

מכירים את החבר’ה שאוספים את בקבוקי הפלסטיק לפני כניסתם לחיריה וממחזרים אותם לפלסטיק חסר ערך נוסף? זה בדיוק מה שעשה עידו ונה בסינגל החדש שלו “דרום אמריקה” הרוכב על גל שנחרש יותר מדי בז’אנר הים תיכוני ומלבד ביצוע תפל ומשעמם למוות, אין בשיר שום דבר המצליח לחדש או לעניין. אני רק שואל: מתי עידו ונה ייקח את השיר לדרום אמריקה רק לא ישמיע לנו אותו כי לא חטאנו בשביל זה.

 

שי חזןבלאגן בכל העיר

מילים ולחן: ערן קאשי, ארז ברזוליק ובן יהודאי

כשאין כשרון אז אין כשרון. לשי חזן יש חלום להיות זמר, יש לו את המוטיבציה וההתמדה להיות זמר הבעיה שכשזה לא זה אז זה לא זה. חזן נטול יכולות שירה סבירות, בוחר שירים שטותיים בזה אחר זה ונופל לבנאליות מייגעת. עזוב אותך ממוזיקה ולך תשקיע במה שנועדת אליו שזה הכל מלבד לשיר.

 

 

ירדן ג’רפיגיא

מילים: ירדן ג’רפי, לחן: ירדן ג’רפי, תמיר קליסקי ואהרוניקו קמיגרוב

ירדן ג’רפי משחררת סינגל שני מאלבום בכורה שבדרך ומנסה הפעם לרכב על גל הרגאטון החרוש יתר על המידה ועל אף שיר סטנדרטי למדי, היא מצליחה להביא איתה בקול נעים ומלטף משהו מסקרן שאשמח לשמוע עוד.

עדן בן זקן תזיזו

מילים ולחן: דולב רם ופן חזות

עדן בן זקן משחררת סינגל שלישי מאלבום שני שאמור לצאת בתחילת החודש הבא. ב”תזיזו” שנבחר לשיר הרשמי של ערוץ הילדים לשנת 2016/2017 בן זקן מנסה להראות לנו איך היא יכולה לחקות את נועה קירל, כוכבת הפופ בת ה-15 שעושה בית ספר לבן זקן ודומיה, רק שלבן זקן לא כל כך מצליח ובמקום להגיש אלקטרו פופ טוב, היא מגישה סלסולים מיותרים בשיר שלא ישרוד ברפרטואר המצליח שלה. במקום להיות פורצת דרך בן זקן נופלת לחקיינות זולה. חבל.

ליאורה יצחק מעלה מעלה

מילים: יצחק חייט, לחן: ליאורה יצחק, עודד דיסטלמן, אמיתי פריינטא

ככה צריך להישמע שיר: קצב טוב, לחן טוב, טקסט טוב, שירה מלאת אקשן וכריזמה ופרפורמנס מעולה. ליאורה יצחק מביאה את הודו לישראל ועושה זאת על הצד הטוב ביותר. כל הכבוד.