איתי לוי – “גיבורים”

איתי לוי - "גיבורים"
איתי לוי – “גיבורים”

איתי לוי – “גיבורים” מוקדש לזכרו של החייל אורון שאול ז”ל

שרית אשואל כותבת השיר: “לפני כחודש וחצי נתקלתי בפרויקט ‘שיר וזיכרון’, , כאשר התיישבתי לכתוב את השיר, קפצו לי מול עיני תמונותיו של החייל הנעדר אורון שאול, אחד הסמלים הבולטים ממבצע ‘צוק איתן’.

אורון שאול ז"ל
אורון שאול ז”ל

מס’ ימים לאחר מכן, מצאתי את עצמי יושבת בבית המשפחה, מאזינה לסיפור על הבן שהלך ולא שב, שומעת על החלומות שלו אשר טרם הספיק להגשים, מעיינת באלבומים משפחתיים ובעיקר, פותחת את הלב ובוכה איתם.
מיד כשהגעתי הביתה, התיישבתי לכתוב את השיר, אשר מילותיו קלחו ממני, ברצף, ללא שום עכבות.

כמה שעות לאחר כתיבת השיר, כבר נפגשתי עם המלחין נדב אסולין, שם, באולפן הביתי, לאחר שקרא את השיר פעם אחת בלבד, האצבעות שלו ריחפו מעל הפסנתר, והלחן יצא, כאילו היה מוכן כבר מראש…

לאחר קבלת הסקיצה, פניתי לאיתי לוי, ידעתי כי קולו החם והמלטף יעשה רק טוב לשיר; יתן חיות למילים, ידגיש את הכאב ויצעק החוצה את התקווה הבלתי ממומשת.

סמל אורון שאול ז"ל
סמל אורון שאול ז”ל

מי שלקחה על עצמה את הליך עיבוד השיר והפקתו המוזיקלית היתה שולי קורן, וכך, לאחר בחינה מדוקדקת של הנגנים, נכנסה לאולפן להקלטת השיר, יחד איתם ועם איתי לוי.”

העבודה המשותפת הולידה שיר עצוב, מרגש, סוחף, ובעיקר אחד כזה שמכוון לכל מי שאי פעם אבד את אחד מיקיריו. אני מלאת תקווה כי השיר ייכנס לליבותיהם של רבבות עם-ישראל, ירגש וייתן תקווה.

איתי לוי:
“השיר גרם לי להתחבר לכאב הפנימי שלי, העלה בי זיכרונות על אהובים שהלכו. הוא הצליח, בו-זמנית, גם להעצים את הכאב והגעגוע אבל יחד עם זאת, גם לעטוף ולחבק…”

מילים: שרית אשואל / לחן: נדב אסולין / עיבוד והפקה מוסיקלית: שולי קורן

“גיבורים”

“תחזור רק עוד פעם,
בשביל חיבוק אחרון,
תן לי לנשום עוד מבט זיכרון.
תסביר לי עוד פעם,
תשאל את אלוהים,
למה כל המלאכים שלו גיבורים”

איתי לוי – “גיבורים